Kochamy drewno

Pinus to także produkcja drewnianych parkietów, desek trójwarstwowych oraz mozaiki. Jest to najmłodsza część tego przedsiębiorstwa, działająca od 2000 roku. Placówka produkcji znajduję się w  miejscowości Marcjanów  34 (gm. Kawęczyn). Większość produktów wytwarzanych tam przeznaczona jest na eksport do Niemiec. 

Podłogi drewniane które produkujemy stanowią jedną z najpiękniejszych dekoracji wnętrz. Idealnie komponują się we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych.

Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy znakomity gatunek drewna czyli dąb , który wykazuje wyjątkową odporność na uszkodzenia i odbarwienia .

Wszystkie nasze produkty są wykonywane z materiału sezonowanego i suszonego w specjalistycznych suszarniach przeznaczonych do suszenia twardego drewna jakim jest dąb.

Nasze produkty :

PARKIET  Z LITEGO DREWNA to dobra i trwała na długie lata inwestycja. Po latach użytkowania można go ponownie wycyklinować. Zawoskowany, olejowany lub lakierowany będzie wyglądał jak nowy.

DESKA DĘBOWA DWUWARSTWOWA składające się z dwóch warstw - warstwy litego drewna dębowego (pełnej lameli) warstwy użytkowej i warstwy sklejki , jako materiału nośnego - sklejonych odpowiednim ekologicznym klejem.

DESKA DĘBOWEJ TRÓJWARSTWOWA złożonej z trzech warstw drewna, dzięki czemu jest ona niezwykle trwała. Taka konstrukcja podłogi służy trzem celom: zabezpieczeniu przed uszkodzeniami, uelastycznieniu powierzchni a także stabilizacji konstrukcji.

MOZAIKA PRZEMYSŁOWA jest alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych parkietów, czy też desek podłogowych. Dzięki niej możemy ułożyć podłogę w sposób nowatorski Mozaika przemysłowa stosowana jest głównie na podłogi charakteryzujące się intensywnością codziennego użytkowania. Jest wysoce odporna na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Można ją wielokrotnie odnawiać.